Jak dobrać odpowiednie kosmetyki?

Nasz wygląd świadczy o nas. Choć większość ludzi powtarza, że pozory nie mają znaczenia, jednak w wielu sytuacjach pierwszy kontakt decyduje o opinii, jaką wyrabiamy sobie na temat danej osoby. Nie mamy bowiem możliwości zamiany z nią kilku zdań. Nasza prezencja powinna być uzupełnieniem bogatego wnętrza, ale często tak nie jest.

Typ cery i wiek mają znaczenie

Dlaczego się tak dzieje? Nie dbamy o siebie. Bardzo często wina leży w źle dobranych kosmetykach, które zamiast maskować pewne wady naszej urody i fizjologii, potęgują je. Choć mogą one spełniać swoje zadanie od strony fizjologicznej, to efekt estetyczny stosowania niektórych preparatów jest mizerny.

W takim razie jak należy dobierać kosmetyki? Musimy sobie uświadomić, że obecnie trudno uzyskać pożądane efekty, stosując uniwersalne „upiększacze”. Współczesny przemysł kosmetyczny oferuje bogaty wybór produktów dla osób w każdym wieku i z określonymi potrzebami.

Skóra suchatłustanormalna,mieszanaz przebarwieniami – typ cery określa rodzaj preparatów, jakich powinniśmy używać. Nie bagatelizujmy kwestii doboru kosmetyków, na który wpływa także nasz wiek.

Z wiekiem nasze ciało, w tym skóra, się zmienia. Ma swoje wymagania. Używanie dowolnych produktów nie pomoże, a istnieje ryzyko, że zaszkodzi. Dzisiaj możemy swobodnie wybierać między kremami, tonikami dla 20-, 30- i 40-latków. Nie ma powodu, byśmy z tego nie korzystali.

Na pytanie „jak dobrać odpowiednie kosmetyki” odpowiedź jest więc jedna: uwzględnij swój wiek i typ skóry.

Wyróżniamy cztery typy skóry. Ten normalny u dorosłych praktycznie nie występuje. Zwykle znika wraz z rozpoczęciem przez daną osobę procesu dojrzewania. Posiadania takiego typu skóry to sama wygoda. Nie dość, że ma ona idealny kolor i strukturę, czyli jest różowa, jędrna, napięta i matowa, to jeszcze prawidłowo reaguje na wszelkie warunki atmosferyczne. Niestety, takim rodzajem cery cieszą się najczęściej dzieci do 12. roku życia.

O skórę warto zacząć dbać jak najwcześniej. Specjalistycznych kosmetyków można używać już w okresie nastoletnim – zwłaszcza, jeśli towarzyszą mu problemy z trądzikiem, nadmierną produkcją łoju. Mając około 20 lat, warto zacząć dbać o cerę profesjonalnie. Dzięki temu wyrobimy pożądane nawyki kosmetyczne i zapobiegniemy niekorzystnym zmianom.

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki, gdy ma się te 20 lat?

Powinniśmy nastawić się na realizację dwóch zadań: nawilżanie i ochronę cery. Potrzebne są nam kosmetyki nawilżające i zatrzymujące wodę w skórze. Sięgajmy po preparaty zawierające regenerujące witaminy i składniki odżywcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *