Najpopularniejsze sposoby na kaca

Alkohol i skutki jego nadużycia są znane ludzkości praktycznie od zawsze. Mimo to wciąż wiele ludzi cierpi następnego dnia po imprezie, kiedy przesadzi z ilością wypitego alkoholu. Jak sobie z tym poradzić?

Mimo tego, że wciąż nie wymyślono lekarstwa na kaca i wszelkie związane z tym dolegliwości, istnieje szereg domowych sposobów na lepsze samopoczucie. Następnego dnia po imprezie należy dużo pić. Pozwoli to uzupełnić wodę w organizmie – najlepsza jest woda niegazowana, napoje izotoniczne i sok pomidorowy. Doskonale sprawdzą się także lekkie herbaty ziołowe – na przykład z dziurawca, który ukoi podrażniony żołądek. W kwestii posiłków na kacu najlepiej sprawdza się jajecznica oraz rosół – są dobrą dawką witamin, które są bardzo potrzebne organizmowi, aby uporać się z dolegliwościami. Gdy kac jest bardzo męczący, a my możemy pozwolić sobie na tak zwanego klina – warto się do tego przełamać. Mała dawka alkoholu ułatwi organizmowi powrót do normalnego funkcjonowania i znacznie zmniejszy także objawy kaca. Warto także wyjść na spacer – dotlenienie organizmu świetnie działa na ból głowy, pozwala także oderwać myślenie od złego samopoczucia.

Istnieje także wiele sposobów, które znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo  wystąpienia kaca bądź minimalizują jego objawy. Należy je zastosować jeszcze przed spożyciem alkoholu. Przede wszystkim należy nie mieszać różnego rodzaju alkoholu podczas jednej imprezy czy spotkania, warto także ograniczyć palenie, ponieważ nikotyna znacznie potęguje efekt zatrucia pokarmowego. W czasie picia warto robić przerwy, a także zadbać o pełny żołądek – znacznie spowalnia to proces wchłaniania alkoholu. Przed początkiem spożywania alkoholu warto także być wypoczętym – zmęczenie sprawia, że jesteśmy łatwiejszym celem dla kaca.

Rozsądne podejście do tematu alkoholu oraz zastosowanie się do wskazówek pozwoli cieszyć się ze świetnie spędzonego wieczoru i obudzić się w dobrym humorze, którego nie popsuje okropny kac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *