Opinie o Coca-Cola Life

Stosunkowo niedawno na rynku pojawiła się Life Coca-Cola – opinie o niej są pozytywne, a porównuje się ją z klasyczną Coca-Colą. Od klasycznego wariantu Coca-Cola Life różni się liczbą kalorii, a wedle niektórych opinii także nieznacznie smakiem.

Co wyróżnia Coca-Colę Life?

Od pozostałych napojów marki Coca-Colę Life różni skład, choć jest maksymalnie zbliżony do klasycznej wersji Coca-Coli. Część cukru zastąpiono stewią, dzięki czemu słodycz jest taka sama, ale liczba kalorii zdecydowanie się zmniejszyła. Stewia to naturalna substancja słodząca pochodzenia roślinnego. Jest ona dużo słodsza niż zwykły cukier i nie ma kalorii. Stewia nie ma też dużego wpływu na smak, choć według niektórych opinii Coca-Cola Life smakuje trochę inaczej niż klasyczny wariant kultowego napoju.

Fakty i opinie – Coca-Cola Life w liczbach

Coca-Cola Life weszła na rynek światowy w 2013 roku, pojawiając się w Argentynie, a rok później zaczęła ekspansję do Stanów Zjednoczonych i niektórych państw Europy. W Polsce można ją kupić od niedawna i póki co tylko w niektórych sklepach. Pozytywne opinie o Coca-Coli Life nie dziwią, bo dzięki mniejszej zawartości cukru napój jest mniej kaloryczny niż klasyczna Coca-Cola. Coca-Cola Life dostarcza 27 kcal w 100 ml i 67,5 kcal w porcji 250 ml (w jednej szklance). Dla porównania wariant Classic ma 42 kcal w 100 ml i 105 kcal w 250 ml. Widać więc czarno na białym, że wersja Life jest o prawie 40% mniej kaloryczna.

Subiektywne oceny Coca-Coli Life

Uwagę przykuwają opakowania Coca-Coli Life. Są to zielone puszki i butelki z zielonymi etykietami, podkreślające barwą obecność w składzie naturalnego, zdrowego słodzika. Opinie o smaku nowego wariantu Coca-Coli są różne, ale większość z nich potwierdza, że jest on bardzo podobny do klasycznej wersji. Trudno się temu dziwić, bo wszystkie napoje z serii bazują na tej samej mieszance smakowej o nazwie Merchandise 7X. Zawiera ona ekstrakty z pomarańczy, cytryny, gałki muszkatołowej, kolendry, kwiatów gorzkiej pomarańczy i cynamonu. Oprócz tego oczywista jest obecność kofeiny i dwóch głównych nut smakowych – koki i koli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *