Wybieramy ekskluzywne meble do kuchni

Urządzając dom czy mieszkanie, nie można zapomnieć o kuchni. To bardzo ważne miejsce w każdym lokalu mieszkalnym. Jednak nie musi pełnić jedynie funkcji użytkowej. Odpowiedni dobór i aranżacja mebli sprawi, że kuchnia będzie również cieszyć oko domowników i gości.

O czym trzeba pamiętać, kupując meble kuchenne?

Kuchnia kojarzy nam się głównie z przygotowywaniem posiłków i poranną kawą. Choć są też tacy, którzy podejmują w niej gości. Jednak najczęściej dotyczy to aneksów kuchennych, czyli salonów połączonych z kuchnią (zamiast ściany jest np. wysoki stół z blatem jak z pubu).

Pewnie nieraz słyszeliśmy, że atmosfera, w której jemy, istotnie wpływa na nasze samopoczucie, a nawet smak potraw. Jeśli więc kuchnia jest głównym miejscem konsumowania, należy o nią zadbać. Wtedy wszystko i zawsze będzie nam smakować.

Wybierając meble do kuchni, musimy mieć świadomość specyfiki tego pomieszczenia. Wykonywane tam czynności i procesy sprawiają, że panujący tam mikroklimat znacznie różni się od tego w salonie czy sypialni. Właściwie można go porównać jedynie do mikroklimatu łazienki – jest wilgotno, w powietrzu unoszą się różne zapachy. Dodatkowo na meble mogą działać różne substancje, np. tłuszcze tryskające z patelni, para unosząca się z potraw, przypadkowo rozlana gorąca woda itd., sól, substancje czyszczące.

Zatem musimy kupić wytrzymałe meble. W przeciwnym razie będziemy musieli je szybko wymienić, czyli ponieść koszty. Lepiej więc zainwestować w solidne wyroby znanych producentów.

Kolejnym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas wybierania mebli kuchennych, jest ich funkcjonalność. Chodzi o to, by przedmioty te służyły nam jak najlepiej i zajmowały możliwie mało miejsca. Ma to szczególne znaczenie w małych kuchniach.

Lecz nawet w restauracji kucharzowi nie chce biegać się z jednego końca pomieszczenia na drugi. Liczy się wygoda. Podczas gotowania dobrze jest mieć wszystko pod ręką.

Meble kuchenne muszą być też ergonomiczne, czyli kształtem dopasowane do specyfiki miejsca. Wszelkie ostre krawędzie i zakończenia nie są mile widziane. Wiedzą to zwłaszcza rodzice małych dzieci.

Nie zapominajmy również, że w kuchni poza szafkami, stołem i taboretami/krzesłami stoją różne urządzenia, np. piekarnik, kuchenka gazowa, pralka, zmywarka, mikrofalówka. Choć mają one standardowe wymiary, to przecież wymiary każdej kuchni są inne.

By pogodzić te wszystkie wymagania, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup mebli wykonanych pod konkretny wymiar (na zamówienie). Wówczas przedmioty te spełnią swoją rolę, a do tego będą efektownie się prezentować, czyli zdobić wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *