Aranżacja przedpokoju w mieszkaniu

Przedpokoje w blokach często stanowią duże wyzwanie dla projektantów wnętrz. Ze względu na to, że są to zazwyczaj ciasne oraz ciemne pomieszczenia trudno jest je urządzić tak, aby spełniały nasze oczekiwania. Pamiętając o trudnościach, jakie czekają na nas przy projektowaniu tych pomieszczeń powinniśmy się skupić na następujących aspektach.

Rozjaśnić pomieszczenie

W związku z tym, że w przedpokojach w mieszkaniach w blokach zazwyczaj nie ma okien są one przeważnie najciemniejszymi pomieszczeniami w całym mieszkaniu. Istnieją jednak sposoby na to, aby nieco rozjaśnić oraz powiększyć optycznie tę przestrzeń. Podstawą do tego, aby nasz przedpokój był jaśniejszy jest odpowiedni dobór kolorów jego ścian, w tym przypadku najlepiej sprawdzą się jasne kolory, takie jak szarości, beże, delikatne pastele. Oprócz dobrego koloru na ścianach warto także zwrócić uwagę na oświetlenie. Dobrze jest zwrócić się z tym tematem do fachowca, który będzie wiedział jak najlepiej rozmieścić punkty świetlne w naszym przedpokoju.

Dobrze wykorzystać przestrzeń

Przedpokoje w mieszkaniach w bloku zazwyczaj są dość wąskie, dlatego liczy się w nich każdy najmniejszy skrawek przestrzeni. Każda wnęka w ścianie może być przeznaczona na dodatkowe miejsce do przechowywania ubrań, warto także zastosować pawlacze, w których można schować np. ubrania, których w danym sezonie nie nosimy. Jeśli przedpokój jest naprawdę wąski i nie ma w nim miejsca na szafę, dobrze jest zamontować na ścianie haczyki na kurtki i płaszcze oraz umieścić, chociażby niewielką, półkę na buty. Pomoże to w uporządkowaniu tej trudnej do zagospodarowania przestrzeni.

Trudno jest znaleźć dobry pomysł na przedpokój w bloku, jednak stosując się do powyższych wskazówek dużo łatwiej jest zaprojektować wnętrze, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Pamiętajmy, że przedpokój to pierwsze miejsce, w którym witamy swoich gości, dlatego ważne, by było ono zadbane i godnie reprezentowało nasze mieszkanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *