Plisy okienne, czyli nowoczesna zasłona i dekoracja w jednym

Dekorowanie wnętrza można pochłonąć praktycznie nieograniczoną kwotę. Nie ma jednak potrzeby wydawania ogromnych sum. Wystarczy skupić się na oknach, które można upiększyć czymś niestandardowym, ale za to bardzo stylowym – na przykład plisami.

Ochrona przed słońcem i modne upiększenie wnętrza

Okna to bardzo istotne elementy w pomieszczeniach mieszkalnych. Zapewniają dopływ światła dziennego. Sęk w tym, że nieraz tego światła jest za dużo i chcemy się go pozbyć. Montujemy wówczas zasłony.

Dawniej poziom nasłonecznienia wnętrza regulowało się przy pomocy ciężkich i grubych kotar. Z czasem przestały być one praktyczne. Nastała moda na żaluzje, które następnie zostały wyparte przez rolety. Dzisiaj coraz większą popularność zdobywają plisy okienne.

To zasłony, które przypominają harmonijkę. Montuje się je na sznureczkach, przykręcając profile do ram okiennych. Sznureczki zaczepia się po obu pionowych stronach ramy. Dzięki temu można przesuwać zasłonę w zależności od potrzeb. Inny sposób, bezinwazyjny, niewymagający używania wiertarki, polega na nałożeniu specjalnych uchwytów na ramy okna.

W tej mobilności tkwi właśnie przewaga plis nad tradycyjnymi zasłonami. Żaluzje czy rolety pozwalają zasłonić tylko część lub całą powierzchnię okna. Plisę można natomiast złożyć albo przesunąć w dowolne miejsce, np. na wysokość połowy ramy okiennej albo na 1/3 wysokości od góry i dołu z wolnym środkiem. W ten sposób uchronimy się przed ostrym, oślepiającym słońcem, ale nie odetniemy całkowicie dopływu światła. Z tego powodu plisy sprawdzają się w biurach czy salonach, w których używamy monitorów czy ekranów.

Plisy okienne są więc najbardziej funkcjonalnymi zasłonami okiennymi. Wysoko należy także ocenić ich walory upiększające. Na materiale o dowolnym kolorze można umieścić dowolny wzór czy dekorację. Istotną zaletą plis okiennych jest również łatwość ich konserwacji, czyli czyszczenia.

Jednak niektórzy zdecydują się na ten rodzaj dekoracji okiennych z racji kształt otworów. Plisy o niestandardowych wymiarach czy kształtach nie są niczym niezwykłym. Koło, trójkąt, trapez, półkole – wybór jest ogromny, co zapewne ucieszy lokatorów i użytkowników pomieszczeń z nietypowymi otworami okiennymi.

Plisy okienne nadają się do każdego rodzaju wnętrz. Jednak zdaniem ekspertów od aranżacji najlepiej prezentują się tam, gdzie panuje nowoczesny styl. Innymi słowy: jeśli decydujemy się na plisy, to rezygnujemy z tradycyjnych zasłon wieszanych na karniszach.

Produkcją, sprzedażą i montażem plis zajmuje się wiele zakładów. Komentarze na forach i portalach społecznościowych wskazują, że sporo osób decyduje się na usługi firmy Nafi. Podkreślają one szeroki wybór, wysoką jakość i trwałość oraz możliwość złożenia zamówienia przez internet na podstawie ustalonego kosztorysu (możemy zrobić to samodzielnie przy pomocy prostego narzędzia udostępnionego na stronie producenta).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *