Jak wybrać produkty idealne do pielęgnacji skóry wokół oczu?

Skóra wokół oczu znacznie różni się od tej w innych partiach ciała. Przede wszystkim jest dużo cieńsza, bo ma zaledwie około 0,5 milimetra, gdy w innych obszarach nawet 4 milimetry. Poza tym skóra wokół oczu zawiera niewielkie ilości gruczołów łojowych i warstw podskórnych, znacznie szybciej się przesusza i ulega podrażnieniom. Z tego powodu pielęgnacja tego obszaru powinna być właściwie dobrana. 

Jakie produkty na okolice oczu wybrać?

Podstawowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, dobierając odpowiedni produkt do pielęgnacji okolicy wokół oczu, jest jego przeznaczenie. Do okolicy oczu należy używać tylko tych produktów, które są do tego obszaru stworzone. Skóra wokół oczu jest delikatniejsza, dlatego nie powinno się stosować do jej pielęgnacji kremów czy innych preparatów przeznaczonych do twarzy. Spośród dostępnych na runku można z powodzeniem wybrać kremy, sera, żele, olejki czy płatki pielęgnacyjne i maski z zastosowaniem właśnie do okolicy oczu. Będą one miały lżejszą, mniej obciążającą konsystencję. Będą też dobrze i skutecznie wchłaniały się w skórę, by móc uniknąć nadmiernego pocierania i rozciągania tego delikatnego obszaru. Pomimo lekkiej konsystencji, powinny mieć bogaty skład i sporą ilość istotnych składników odżywczych i nawilżających, które skutecznie poprawiają stan skóry. W przypadku cer dojrzałych pierwszym wyborem będą produkty do okolicy oczu o działaniu ujędrniającym, dużo bardziej odżywczym i rozświetlającym.

Niezwykle ważnym elementem w pielęgnacji cery wokół oczu jest również właściwe oczyszczanie skóry podczas wieczornego rytuału pielęgnacyjnego. Skuteczny i jednocześnie delikatny demakijaż ma ogromny wpływ na wygląd skóry.

Ostatnim czynnikiem, który ma znaczenie nie tylko w pielęgnacji skóry wokół oczu, ale i całej twarzy, i ciała jest regularność. Tylko systematyczne pielęgnowanie tego wyjątkowo delikatnego obszaru przyniesie zamierzone rezultaty. 

Akcesoria do pielęgnacji okolicy wokół oczu

Poza kosmetykami do twarzy niezwykle skuteczne są akcesoria, przeznaczone do delikatnej skóry wokół oczu, które warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji. Opuchnięcia i cienie pod oczami łatwo zniwelować za pomocą zimna. Można sięgnąć po kostkę lodu, ale doskonale sprawdzą się przystosowane do tego celu rollery i kamienie. Głowica takiego lodowego rollera wypełniona jest hydrożelem lub hydrożelowymi kuleczkami, które po zmrożeniu długo trzymają chłód. Po przyłożeniu rollera w okolicę oczu efekt jest niemal natychmiastowy. Wystarczy kilkadziesiąt sekund masażu, by widocznie poprawić wygląd skóry wokół oczu. Zimno ujędrni skórę, a masaż zniweluje cienie i odświeży spojrzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *