Kremy na atopowe zapalenie skóry pomocą dla chorych

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć jak należy pielęgnować skórę z atopowym zapaleniem skóry to powinien wiedzieć, czym ta choroba jest. A jest to niezwykle powszechne, przewlekłe, zapalne i niezakaźne schorzenie skóry. Szacuje się, że w przeciągu ostatnich 30 lat liczba chorych na AZS się potroiła. Mówi się, że przyczyną choroby jest współistnienie czynników genetycznych, środowiskowych, jak i tych związanych z osobniczą odpornością. Atopowe zapalenie skóry niestety bardzo dotkliwie wpływa na codzienne życie pacjentów. Oprócz żmudnego i trudnego leczenia niezwykle ważna jest pielęgnacja, która przynosi ulgę chorym.

Co jest niezbędne, gdy ktoś choruje na atopowe zapalenie skóry?

Oczywiście podstawą jest szybka diagnoza, a potem stosowanie się do zaleceń lekarza prowadzącego. Efektem odpowiednich leków immunosupresyjnych, unikania czynników alergicznych i drażniących, odpowiedniej pielęgnacji skóry można chorobę wyciszyć. Atopowa skóra nie lubi również wysokich, jak i niskich temperatur, gorących i długich kąpieli. Stres może zwiększać świąd i wpływać na pojawienie się rumienia. Chorzy powinni unikać uczulających ich alergenów, stosować delikatne detergenty, nosić ubrania bawełniane. Generalnie powinni podporządkować swoje życie chorobie. Nawet nadmierna potliwość może powodować podrażnienia. Wiele uwagi muszą poświęcać kosmetykom pielęgnacyjnym, w tym celowanym kremom na atopowe zapalenie skóry.

Pielęgnacja – kremy na atopowe zapalenie skóry

W pielęgnacji skóry z AZS niezbędny jest prawidłowy dobór specjalistycznych kosmetyków, które w ofercie posiada marka Dexeryl. Szczególnie polecamy Dexeryl emolient. Na rynku istnieje bardzo wiele skutecznych na tym polu bezpiecznych, łagodzących produktów do codziennej pielęgnacji twarzy i ciała. atopowej. Warto zwrócić uwagę na emolienty. Są wśród nich kremy, balsamy, czy kosmetyki do kąpieli. Charakteryzują się działaniem regenerującym, natłuszczającym i zmiękczającym. Ich zadaniem jest zabezpieczenie i odbudowa uszkodzonej warstwy hydrolipidowej skóry.

Skóra atopowa ma uszkodzoną warstwę ochronną i w związku z tym bardzo szybko traci wodę i jest słabo nawilżona. Do zabezpieczenia jej bardzo dobrze się sprawdzą kremy do kąpieli, dzięki którym skóra nie będzie stawała się sucha i swędząca. Zaleca się wybierać kosmetyków bogatych w ceramidy, kwas linolowy i linowy czy trojglicerydy. Jako składniki kremów do skóry atopowej sprawdzają się niacynamid oraz masło shea. Niacynamid likwiduje uczucie swędzenia, z kolei masło shea pomaga odbudować uszkodzoną skórę. Ważne, żeby produkty miały fizjologiczne pH i były preparatami hipoalergicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *